Krzysztof Stelmaszyk

Cześć Kochani! Dzisiaj przedstawię Wam kolejny autograf, z którego jestem bardzo usatysfakcjonowana. Autograf ten z pewnością należy do tych wymarzonych.

Krzysztof Stelmaszyk (ur. 2 marca 1959 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy.
Już na studiach dał się zauważyć jako aktor o wyrazistym emploi. Na II Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi zdobył I nagrodę za rolę Alfa Omegi i Gościa w przedstawieniu "Kariera Alfa Omegi" Tuwima i Hemara w reżyserii Tadeusza Łomnickiego prezentowanym przez PWST w Warszawie (1984).
Po studiach rozpoczął pracę w teatrach warszawskich: Teatrze Polskim (Matka Witkiewicza), Teatrze Współczesnym, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Montownia, Teatrem na Woli, Teatrze Narodowym. Do kwietnia 2016 był zatrudniony w Teatrze Studio. Został z niego zwolniony na podstawie prowadzonego przez policję dochodzenia związanego z pomalowaniem sprayem ścian gabinetu dyrektora.
Równolegle występował w wielu filmach i serialach telewizyjnych, tj. Testosteron, Och, Karol 2, Pokaż kotku, co masz w środku czy 39 i pół, Tango z aniołem, Radio Romans, Mamuśki, O mnie się nie martw. Ponadto zajmuje się dubbingiem; jego głos można było usłyszeć, m.in. w animowanych produkcjach wytwórni DreamWorks: Rybki z ferajny, Skok przez płot, Wpuszczony w kanał. 
[źródło: wikipedia].

Wysłałam: 20.02.2017 r.
Otrzymałam: 07.03.2017 r/Knock Knock Actors
ul. Chełmska 19/21
pok. 405, IV piętro
00-724 Warszawa


6 komentarzy:

Szamanka Bajkowe Szablony